Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Pompa ciepła Altherma 3 nowa generacja Bluevolution firmy Daikin

logo daikinPompy Altherma oparte na nowoczesnej technologii, mają bardzo dobre parametry grzewcze, dają najwyższy komfort właścicielom domów. Od wielu lat cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów i są też najczęściej oferowane i montowane przez naszą firmę. Prace nad nowymi technologiami w firmie Daikin wciąż trwają i przynoszą nowe produkty.

Oto wchodzi na polski rynek nowa generacja pomp ciepła firmy Daikin – Altherma 3 Bluevolution.  

 

 

daikin logo bluevolution

 

ALTHERMA 3


daikin altherma 3


 

Najlepsza wydajność sezonowa

Pompa ciepła Altherma 3 ma lepszą sprawność energetyczną i parametry pracy niż jej poprzedniczki. Ten najnowszy model w gamie pomp ciepła firmy Daikin otrzymał ocenę A+++ i osiąga wydajność ogrzewania na poziomie do 5,2 COP oraz wydajność dla ciepłej wody użytkowej na poziomie do 3,3 COP. Dzięki temu zwiększa się zakres możliwości stosowania.

 

 

 

Ochrona środowiska naturalnego

Nowa Altherma 3 jest pompą ciepła pracującą na nowym ekologicznym czynniku R-3, jest zatem przyjazna środowisku – redukcja tzw. śladu ekologicznego o prawie 80%. Może ona podgrzać i przechowywać duże objętości ciepłej wody nawet do 230 litrów przy niskiej stracie dobowej wynoszącej 25W.

 

 

  

 

 

Rozszerzenie możliwości

Jest ona przystosowana do pracy do – 25 st. C i zapewnia ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych nawet w klimacie bardzo zimnym. Rozszerzono temperaturę zasilania do 65 st.C, otrzymując możliwość ogrzewania domu za pomocą: podłogówki, klimakonwektorów lub grzejników.

 

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Pompa ciepła Altherma 3 posiada duży, czytelny wyświetlacz sterujący jej pracą. Do pompy możemy podłączyć dedykowany termostat pokojowy, który od jesieni tego roku będzie miał również nowy wygląd.

System sterowania ogrzewaniem ma możliwość wyboru dziewięciu wstępnych zaprogramowanych ustawień, które można dostosować lokalnie, lub alternatywnie ustawienia można kontrolować zdalnie z dowolnego miejsca poprzez sterownik Daikin Online Controller. System z pompy ciepła Daikin Altherma 3 może być również w pełni zintegrowany z innymi systemami inteligentnego domu np. IFTTT.

daikin blue on line  

Nowa rodzina Altherma 3 Bluevolution.

Nowa rodzina Altherma 3 oparta jest na jednofazowych agregatach 4-6-8 kW. Pompy te mogą być tylko grzewcze lub chłodząco-grzewcze w zależności od preferencji klienta. Modele zintegrowane, występują ze zbiornikami 180 l i 230 l. Modele z osobnym zasobnikiem mogą być podłączone z zasobnikami 150-180-200-250-300 l oraz modele zintegrowane ze zbiornikami buforowymi (ECH2O), realizującymi przepływowy sposób podgrzewania wody, występują w pojemnościach 300l i 500l.

 

 

 

Więcej informacji Altherma 3 na R-32 na naszym blogu

Cennik tutaj