Ankieta

Czym grzejesz?

  ​

Odkurzacze centralne

Retraflex system chowanego węża w ścianie

 

Dzięki systemowi chowanego węża w ścianie pozbywamy się problemu, gdzie ukryć długi wąż z odkurzacza. Dzięki systemowi Retraflex wąż chowa się w instalacji, która znajduje się w ścianie lub podłodze. Efekt jest taki, że użytkownik wyciąga wąż bezpośrednio z gniazda, a po zakończeniu odkurzania, bez najmniejszego trudu automatycznie wciąga go do tego samego gniazda. Wąż jest otulony pokrowcem, który zabezpiecza meble przed ewentualnymi zarysowaniami, jakie mogą się zdarzyć podczas odkurzania mieszkania czy domu. System wyciąganego węża z gniazda przyszedł do Polski z Kanady i U.S.A, gdzie systemy odkurzaczy centralnych, w tym również z opcją Retraflex, są bardzo popularne.

Dzięki systemowi odkurzacza centralnego pozbyliśmy się odkurzacza na kablu, który obijał meble, był głośny i niewygodny. A system Retraflex dodatkowo oszczędza miejsce oraz stawia na wygodę użytkownika.

 

retraflex pani

 

RETRAFLEX

 

Dzięki specjalnej instalacji wąż ssący przechowywany jest w rurociągu wewnątrz ściany. Retraflex pozwala ukryć w ścianie 9 m,12 m,15 m, a nawet 18 m węża (oczywiście należy dobrać do takiej długości odpowiednio mocny odkurzacz centralny). Jedną długością 18 m można odkurzyć dom nawet do 250 m2. Wąż ssący w systemie Retraflex jest lekki, elastyczny i pokryty specjalnym pokrowcem, który zabezpiecza meble przed porysowaniem. Dzięki sile ssącej, która go wciąga do rurociągu pokrowiec węża jest zawsze czysty.

 

retraflex uchwyt

 

 

 

JAK TO DZIAŁA ?

 

 

 

 

Po otwarciu klapki gniazda ssącego Retraflex

wyciągamy odpowiednią ilość węża.

 
 

 

 

 

 

 Wysuwamy z gniazda czarną dźwignię -spowoduje to włączenie jednostki centralnej i zablokowanie węża ssącego( wąż nie będzie się chował samoczynnie). Podłączamy rękojeść, rurę oraz szczotkę i można odkurzać.

 
 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu sprzątania, popychamy w kierunku gniazda czarną dźwignię, wsuwamy ją, aby odblokować węża.

 

 

 

 

 

 Odłączamy założone wcześniej akcesoria i zatkamy ręką otwór w rurze ssącej - wąż samoczynnie schowa się w instalacji.

 

 

 

 

 

 

Zamykamy klapkę gniazda ssącego i system się wyłącza.